PlayStation App

Akıllı Telefonlar için PlayStation Uygulamasına PS5 Güncellemesi12 Kasım’da satışı başlanacak olan PlayStation 5’in satışının başlamasına günler kala Sony, PlayStation akıllı telefon uygulamasına büyük bir güncelleme yaptı.

Akıllı telefon uygulamasının tüm tasarımını yenileyen Sony, yerel PlayStation Store desteği eklemesinin yanında sesli sohbet desteği de sunmuş.

Yeni PlayStation Akıllı Telefon Uygulaması – Süre: 0:57

En büyük yeniliklerden birisi de Türkiye’deki vergi yükü yüzünden astronomik fiyatlarından dolayı şanslı sayabileceğimiz PS5 alacaklar dışında mevcut PS4 kullanıcılarının yüzünü güldürecek olan uzaktan indirme özelliği.

Bu özelliğe ek olarak PS5 kullanıcıları dilerlerse akıllı telefon uygulaması içerisinden oyunları da uzaktan başlatabilecek; eve daha girmeden hazırlığınızı yapıp vakit kaybetmeden oyununuzun karşısına oturabileceksiniz.

Yine PS5 kullanıcıları eğer herhangi bir oyunu indirmek için yeterli saklama alanına sahip değilse uzaktan oyun konsolunun saklama alanını yönetip uygulama kaldırıp yer açabilecek.

Sohbet fonksiyonunda kimin çevrim içi olduğunu ve çevrim içi olanların oynadığı oyunu da görmekte mümkün.

Sohbetlerde aynı WhatsApp ve benzeri uygulamalarda olduğu gibi gruplar oluşturabiliyor ve sesli sohbet edebiliyorsunuz.

Keşfet sekmesi ise Sony’nin kullanıcılara yeni oyunları paylaştığı bir vitrin olarak kurgulanmış.

Eğer PS4’ünüz varsa hem Android hem de iOS platformunda güncellenen bu uygulamayı hemen güncelleyin veya hiç denemedinizse mutlaka bir deneyin.

Bu arada yeni arayüzü görür görmez HTC’nin bir döneme damgasını vurmuş Sense arayüzüne ne kadar benzediği dikkatimizi çekti.

Sizce de benzerlik yok mu?

KAYNAK: https://blog.playstation.com/2020/10/28/introducing-the-new-playstation-app-redesigned-to-enhance-your-gaming-experiences-on-ps4-and-ps5/