Google Fotoğraflar Artık Daha İşlevsel

Android için Google Photos’a Yeni Editör: Tek Tıkla Mükemmel FotoğraflarGoogle dünkü lansmanda tanıttığı ürünlere ek olarak, Android için Google Photos’u (Google Fotoğraflar) güncelleyerek fotoğraflarınız nasıl güzelleştirebileceğinizle ilgili öneriler, portrelere yapay zeka ile ışıklandırma ve gelişmiş düzenleme seçenekleri ekledi.

Hayatınızı kolaylaştıracak yapay zeka temelli küçük dokunuşları Google Fotoğraflar’a ekleyen Google, çoğu kişinin sadece fotoğraflarını görüntülemek için kullandığı buy uygulamayı daha işlevsel hale getiriyor.

Fotoğraflarınızı Tek Tıkla Göz Alıcı Hale Getirin, Paylaşın

Yeni Google Fotoğraflar yeni eklenen bir sekmeyle o an görüntülediğiniz fotoğrafa özel tek tıklamayla uygulayabileceğiniz öneriler sunuyor.

Makine öğrenme ve yapay zeka kullanımıyla mümkün olan bu özel öneriler her bir fotoğraf için ayrı ayrı sunuluyor.

Örneğin bir fotoğrafın renklerinin ön plana çıkartılması önerilmişse bu bir düğme olarak belirecek ve o düğmeye basarak bir anda çok daha canlı renklere sahip bir fotoğraf elde edebileceksiniz.

Şu an için limitli sayıda olan bu öneriler, önümüzdeki aylarda gün batımı, portreler vb. farklı içeriğe sahip fotoğrafları da kapsayacak şekilde çeşitlenecek.

Daha Detaylı Manuel İnce Ayarlarla Fotoğraflarınıza Tamamen Hakim Olun

Tek tuşla otomatik olarak fotoğraflarınızı güzelleştirebileceğiniz gibi yeni Google Fotoğraflar işi kendi eline alan fotoğraf ustalarına da pratik ve etkili araçlar sunmayı ihmal etmemiş.

Parlaklık, kontrast, beyaz dengesi gibi temel ayarları hassas biçimde başka bir uygulamaya geçmeden rahatlıkla yapabileceksiniz.

Pixel 4a 5G ve Pixel 5 Kullanıcılarına Özel Yapay Zekalı Portre Işıklandırma

Bir başka yenilikte Google’ın yeni tanıttığı Pixel 4a 5G ve Pixel 5 akıllı telefonlarına geldi. Bu yeni cihazlara özgü olarak çekmiş olduğunuz portrelere yeni bir ışık kaynağı ekleyerek daha doğal bir etki elde edebiliyorsunuz.

Portrait Light adı verilen bu özelliğin bir diğer artısı da portre modunda çekilmemiş fotoğraflarda da uygulanabilmesi.

KAYNAK: https://www.blog.google/products/photos/new-helpful-editor