NVIDIA GeForce RTX 3070

NVIDIA GeForce RTX 3070’lerin Satışını Geciktirdi


📅

Konu:

Marka:


Geçen ay piyasaya sürülen GeForce RTX 3080’in çıkar çıkmaz dakikalar hatta saniyeler içinde tükenmesi üzerine stok kıtlığı nedeniyle özür dileyen NVIDIA, GeForce RTX 3070’lerin satışını geciktirme kararı aldı.

Şirket, geçen ay GeForce RTX 3080 grafik kartına olan talebin “çok yüksek” olduğunu ve buna hazırlıklı olmadığını, bunun da satış ortaklarının web sitelerinin çökmesine ve müşteriler için gecikmeler gibi ciddi problemlere yol açtığını ifade etmişti.

Açıkcası çeşitli botları programlayarak satış sitelerine adeta saldırı düzenleyen bir grup, topluca aldıkları ürünleri eBay vb. siteler üzerinden bir kaç kat pahalıya satmıştı.

NVIDIA, RTX 3070’lerde in aynı sorunları yaşamamak için önleyici tedbirler almaya karar verdi.

Bu kapsamda satışa sunmak için daha fazla ürün üretip stoklamak için 15 Ekim olan satış tarihini iki hafta sonrasına, 29 Ekim’e ertelediğini açıkladı.

20 Shader-TFLOPS, 40 RT-FLOPS ve 163 Tensor-FLOPS performansıyla RTX 2080 Ti’den daha güçlü olan kartın A.B.D. satış fiyatı 499 USD ve geçen ay satışına başlanan yeni GeForce RTX 30 ailesinin şimdilik en uygun fiyatlı olanı.

KAYNAK: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-3070-available-october-29/