Samsung ISOCELL 2.0 108 MP Sensör

Yeni Samsung 0.7μm Sensörlerle Daha Küçük Kamera Çıkıntısı Daha İyi FotoğrafSamsung hem kendi kullandığı hem de akıllı telefon üreticileri arasında popüler olan 108 Megapiksele kadar çözünürlük sunan kamera sensörlerini yeniledi.

0.7μm piksel boyutuna sahip yeni Samsung görüntü sensörleri, aynı çözünürlüğe sahip 0.8μm sensörlerden yüzde 15’e kadar daha az yer kaplıyor ve kamera modülünün yüksekliğini de yüzde 10’a kadar azaltıyor.

Bu da özellikle neredeyse yeni Samsung Note 20’lerde neredeyse ufak bir akıllı saat büyüklüğüne ulaşan arka kamera bölümünün küçülebilmesine olanak tanıyor.

Samsung, oldukça küçük piksel boyutlarına rağmen bol miktarda ışık toplayabilmek ve ışığın kırılarak kaçışını azaltmak amacıyla kuyu etkisini arttımak özellikle 0.7μm için optimize edilmiş ISOCELL Plus ve Smart-ISO teknolojilerini bir araya getirmiş.

ISOCELL Plus, pikselin üzerine düşen ışığın etrafında duvara benzer bir yapı ile kolaylıkla yansıyarak kaçmasını engelleyip tutarken, Smart-ISO, optimum pozlama için ISO değerini akıllı bir şekilde ayarlayarak gelen ışığı en iyi şekilde kullanmaya çalışıyor.

Samsung ISOCELL Plus özelliğine sahip sensörler yanında ISOCELL 2.0 adında yüzde 12’ye kadar ek ışık duyarlılığı sağlayan bir modelin de satışına başlayacak.

Yeni Samsung 0.7μm Kamera Sensör Ailesi

Üstte yeni 108 Megapiksellik sensör dışında en dikkat çekici sensör ışık duyarlılığı daha da arttırılmış ISOCELL 2.0 teknolojisine sahip ISOCELL GM5 modeli dikkat çekiyor.

Bu model 48 MP olmasına rağmen doğru yazılım kombinasyonuyla beraber daha da iyi gece fotoğraflarına imza atabilir.

KAYNAK: https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/isocell/newsroom/pressrelease/samsung-expands-advanced-0-7um-pixel-isocell-image-sensor-offerings-for-wider-mobile-applications/