Apple Airpods'ları Gelecek Yıl Güncellemeye Hazırlanıyor

Apple’dan Yenilenmiş Giriş Seviyesi AirPods ve Daha Ufak Boyutlu AirPods Pro YoldaKablosuz kulaklık pazarının en son istatistiklere göre yaklaşık üçte birinden fazlasına hakim olan Apple, pazardaki açık ara liderliğini korumak için 2021’de AirPods serisini elden geçirmeye hazırlanıyor.

Apple’la ilgili sızan bilgilerde %80 üzerinde tutarlılığa sahip olan Mark Gurman’a göre dev şirket, gelecek senenin ilk yarısında piyasaya sürmek üzere 2.nesil AirPods Pro ve 3.nesil giriş seviyesi AirPods üzerinde çalışıyor.

3.nesil AirPods’ların tasarımının ve boyutunun 1.nesil AirPods Pro’ları andıracağı ve silikon adaptörlerle geleceği iddia edimiş. Gürültü azaltma ve 3 boyutlu ses bu modelde yer almayacak.

2.nesil AirPods Pro’larda ise Apple’ın hedefi mevcut özellikleri koruyarak boyutu küçültüp Samsung, Google, Amazon vb. rakiplerine benzer şekilde daha yuvarlak hatlı ve kulağa daha iyi oturan bir tasarım ortaya koyabilmek.

Bunu başarabilmek için Apple aynı zamanda AirPods Pro’da yer alan mevcut işlemcisi H1’i de muhtemelen güncelleyecek.

KAYNAK: https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-10-26/apple-developing-smaller-airpods-pro-revamped-entry-level-model