Android Go Kamera Uygulamasına Gece Modu Geldi

Google Kamera Go’ya Gece Modu Desteği: Android Go Kullanıcıları Gece Fotoğrafları ÇekebilecekGoogle’ın giriş seviyesi düşük donanımlı telefonlar için konumlandırdığı Android Go’nun kamera uygulaması gece çekim modu desteğiyle güncellendi.

Android Go’da yer alan Google Kamera uygulamasına gelen gece çekim modu desteği, tam sürüm Android’i kullanan daha yüksek fiyata sahip akıllı telefonlardaki kadar yetenekli olmasa da yine de ciddi fark yaratıyor.

Android Go Google Kamera Gece Modu ve HDR Desteği Tanıtımı – Süre: 1:25

Android Go cihazlardaki düşük performanslı işlemcilerle 2 GB’ı geçmeyen düşük RAM’lerine rağmen gece modu oldukça iyi iş çıkartmış.

Tabii Google limitli donanım performansı yüzünden gece modunu bu cihazlarda yazılım ağırlıklı işlememiş.

Google Kamera gece moduna alındığında, arka arkaya çok sayıda fotoğraf çekip, bunları birleştirerek gece modu fotoğraflarını oluşturuyor.

Bir başka güzel haber de bu sürümle henüz gelmemiş olsa da ileriki Google Kamera güncellemelerinde HDR desteğinin de Android Go cihazlara yıl bitmeden sunulacak olması.

Nokia 1.3 modeli yeni kamera yazılımıyla yüklü gelirken diğer cihazlara yazılım güncellemesi önümüzdeki aylarda geliyor olacak.