Pixel 5'in Ekranı Ayrılıyor Mu?

Google Pixel 5’te Kalite Kontrol Sorunları: Gövde ve Ekran Arasında Açıklıklar Mı Var?Google’ın artık neredeyse geleneksel hale gelen ilk parti satışa sunulan Pixel’lerde yaşanan kalite kontrol problemleri, Pixel 5’lerde de kendisini göstermeyi başarmışa benziyor.

Pixel 4XL’lerin ayrılan arka panellerinin ardından bu sefer de bazı ilk Pixel 5 müşterileri benzeri tatsız başka bir sürprizle karşılaştı.

Google’ın destek forumlarına ve Reddit’e yazı yazıp kanıt için bazı fotoğraflar paylaşan Pixel 5 kullanıcıları telefonun ön camının gövdeden bir kaç milimetre olacak şekilde ayrıldığını raporladı.

Hem siyah hem yeşil rengi satın alan kullanıcıların cihazlarında da görülen problem anlaşılan spesifik bir renge özel değil.

Pixel 5’lerdeki bu hatayla ilgili en önemli nokta cihazların kutudan çıktığında bu şekilde hasarlı olması; dolayısıyla kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan bir problem olarak gözükmüyor.

Buna bağlı olarakta üretimin en önemli aşamalarından olan kalite kontrolde bir sorun olduğu tespitini yapmak yanlış olmayacaktır.

Google, Pixel 5 akıllı telefonları Çin’de Shenzhen’de ürettiriyor. Daha önce üretimini Vietnam’a kaydırma hedefi olan Google, pandemi yüzünden bu planlarını askıya almak zorunda kalmıştı.

Google’ın Pixel 5 ile ilgili satış hedefleri de oldukça düşük; 2020 yılı içerisinde sadece 800.000 civarında Pixel 5 satabilmeyi hedeflemiş.

KAYNAK: https://support.google.com/pixelphone/thread/77741994?hl=en