Samsung Galaxy S20 FE Dokunmatik Ekran Problemi

Samsung Galaxy S20 FE Kullanıcıları Dokunmatik Ekran Problemi YaşıyorTürkiye’de geçtiğimiz günlerde satışına Galaxy Buds+ Samsung Galaxy S20 FE’yi satın alan ilk kullanıcılar ve önde gelen bazı inceleme sitelerinin editörleri akıllı telefonun dokunmatik ekranıyla ilgili problemler yaşıyor.

SAMMobile, 9to5Google gibi inceleme siteleri dışında Reddit, Samsung’un kendi forumları gibi platformlardaki şikayetlere bakıldığında rastgele şekilde dokunmaları algılamama, hayalet dokunuşlar ve daha uç durumlarda da dokunuşları tamamen algılamama gibi problemler olduğu görülüyor.

Farklı ülkelerde satılan ürünlerde bu durumun oluşu problemi spesifik bir sevkiyata bağlamayı zorlaştırıyor.

Ayrıca problemle ilgili henüz geçici bir çözüm yok.

Samsung forumlarında bazı kullanıcılar sonu ATIG ile biten firmware ile sorunun çözüldüğünü iddia etse de bu firmware’e sahip başka kullanıcılar sorunun devam ettiğini bildirmiş.

Samsung’un konuyla ilgili henüz bir resmi açıklaması yok.

Eğer Samsung Galaxy S20 FE alma niyetiniz varsa bu sorun çözülene kadar satın almanızı ertelemeniz faydalı olabilir.

Samsung Galaxy S20 FE Hakkında

Ülkemizde 6499 TL fiyat etiketiyle satışına başlanan ürün Samsung tarafından orta üst segmente konumlanmış.

Exynos 990 SoC, 6 GB RAM, 128 GB saklama kapasitesi, 4500 mAh pil yanında 12 MP çözünürlüklü ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 8 MP telefoto kamera bulunuyor. Ön kameraysa 32 MP çözünürlükte.

3x optik ve 30x dijtal yakınlaştırma yapabilen bu kamera donanımı, hareketlerden kaynaklı titreşimleri azaltmak için OIS (optik imaj sabitleyici) özelliğine sahip.

Samsung Galaxy S20 FE’nin 6.5″ ekranı AMOLED ve çözünürlüğü 2400 x 1080.