Sony Playstation 5 ve Playstation 5 Digital Edition

Sony Playstation 5 Kutu İçeriği Twitter’da Paylaşıldı!Twitter’da Daniel Ahmad isimli (@ZhugeEx) tarafından Hong Kong bölgesine ait kutu içeriği paylaşıldı.

Sony Playstation 5 iki farklı model olarak gelecek. Blu-Ray optik sürücü içeren model Playstation 5 olarak isimlendirimişken (Model no: CFI-1015A), optik sürücü barındırmayan ve fiyatı daha düşük olacak olan modelse Playstation 5 Digital Edition (Model no: CFI-1015B) olarak anılıyor.

Her iki modelin de kutu içeriğine baktığımızda her ikisinin de aynı olduğunu görüyoruz.

Kutuda konsolun kendisi yanında bir adet yeni nesil Sony Dualsense kablosuz oyun kolu bulunuyor. Dualsense oyun kolu; ayarlanabilir omuz düğmeleri, haptik geri bildirim, entegre mikrofon ve PS4 Share düğmesinin yerini alan yeni bir “Create (Oluştur)” düğmesine sahip.

Sony Global Pazarlama Müdürü Eric Lempel Röportajıyla Birlikte İlk Sony DualSense ve Astro’s PLAYROOM Deneyimi

PS5’in ve yeni DualSense oyun kolunun marifetlerini göstermek için demo olarak sunulan Astro’s PLAYROOM, konsolla yüklü geliyor.

Konsolları dik ya da yatay kullanabilmeniz için bir ayakta kutudaki yerini almış.

Kullanım kılavuzuna, kutudan çıkar çıkmaz kablo arama derdini bir kenara koyup hızla TV’nize bağlayabilmeniz için gerekli tüm kablolar da eşlik etmiş: USB kablosu, HDMI kablosu ve güç kablosu.

Playstation 5’lerin en önemli silahı olan çok yüksek hıza ve çok düşük erişim süresine sahip SSD’ler de, en azından paylaşılan bu iki model için, 825 GB olarak konsolda yerini almış.