Apple Yıkanabilir Tekrar Kullanılabilir Yüz Maskesi

Apple Tekrar Kullanılabilir Maske Kutu AçılışıApple dedikodularının önde gelen isimlerinden Mark Gurman, şirketin çalışanları için tasarladığı ve ürettirdiği tekrar kullanılabilir maskelerinin kutu açılışı fotoğraflarını paylaştı.

Maskeler, Apple’ın iPhone ve iPad gibi ürünlerinden de sorumlu olan Mühendislik ve Endüstriyel Tasarım ekibi tarafından tasarlanmış. Her Apple ürününde olduğu gibi ürünün kutusunun her detayına önem verilmiş.

Apple Maske, piyasadaki çoğu maske gibi 3 katmanlı, filtreli bir yapıya sahip. Her kutudan 5 adet maske çıkıyor ve her bir maske 5 defaya kadar yıkanarak tekrar kullanılabiliyor.

Burun ve çeneyi iyice kapatan alt ve üst bölümlere aship maskenin önemli bir özelliği gözlük kullananların en büyük sıkıntısını giderecek ya da azaltacak olan üçgen yapıdaki burun kısmı.

Ürünlerin önümüzdeki iki hafta boyunca Apple çalışanlarına dağıtılacağı söyleniyor; muhtemelen Türkiye’deki Apple Store ekibi ve diğer çalışanlarda da bu maskeleri mümkün olacaktır.

Apple, maskelerini son kullanıcılara satmayacak ve sadece çalışanlarına dağıtacak. Öte yandan muhtemelen el altından pek çok kolleksiyonsever bu maskelere ulaşmaya çalışacaktır.

Kutu açılışı fotoğraflarının yayınlanmasıyla beraber hemen eleştiri okları da Apple’a fırlatılmış; 5 adet maske için tüm bu ambalajın gereksiz olduğu ve çevreye duyarlı olmadığı yönünde eleştiriler yapılmış.