Instagram'da Canlı Yayınla İlgili Yeni Özellikler

Türkiye’nin En Çok Kullandığı Sosyal Mecralardan Instagram’a 3 Yeni Özellik GeldiTürkiye’nin en sevdiği ve en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen Instagram’a 3 yeni özellik geliyor.

Instagram’ı en çok kullanan ülkeler arasında da tüm dünyada 6. sırada yer alan Türkiye’de platform ticaret içinde yaygınca kullanılıyor.

Bu açıdan Instagram’a gelen yeni özellikler sadece sosyal medya kullanıcılarını değil bu platform üzerinden ticaret yapanları da oldukça etkiliyor.

Facebook’un sahibi olduğu Instagram’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan 3 yeni özellik canlı yayın odaklı.

Yeni özellikler şunlar:

  • Canlı yayın süresi 1 saatten 4 saate çıkarılıyor
  • Yapmış olduğunuz canlı yayınları silinmeden önce tam 30 gün saklayabiliyorsunuz
  • IGTV’nin canlı yayın bölümünde “Canlı Yayın” ibaresi gösterilmeye başlanıyor ek olarakta canlı yayınlar kısmında daha fazla yayın listeleniyor

Canlı yayınlara olan ilgiyi arttırmak ve daha cazip kılmak için yapılan bu geliştirmelere baktığımızda esas amacın 1 saat limiti yüzünden etkinliklerin Instagram üzerinden tek parça yayınlanamaması ve Facebook’un bunu yapabilmek isteyen kullanıcıları da platforma çekmeye istediğini tahmin ediyoruz.

Bu güncellemeyle beraber düğün, nikah, parti vb. bir etkinliği veya şirketinizin bir toplantısını, COVID19 yüzünden bu dönemde pek mümkün olmasa da, hem sosyal medya hem ticari amaçlı olarak tek oturumda kesintisiz canlı yayınlamanız mümkün.