Whatsapp'a yeni özellikler yolda

WhatsApp’a Sınırlı Süreli Görsel Medya Desteği ve Çoklu Cihaz Desteği GeliyorWABetaInfo’ya göre Facebook’a ait popüler sohbet yazılımı WhatsApp, belirli bir süre sonra süresi dolup tekrar görüntülenemeyen medya mesajları gönderilmesini olanaklı kılacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Bu yeni özellik sayesinde gönderdiğiniz bir fotoğraf açıldıktan sonra sadece belirli bir süre görüntülenebilecek ve bu süre sonunda tekrar görebilmek mümkün olmayacak, otomatik olarak kaybolacak.

WhatsApp halihazırda kullanıcıların gönderilen mesajları gerçi çekmesine izin veriyor, fakat bu yeni özellikle sohbette bir medya dosyasının gönderildiğine dair hiçbir gösterge olmadan sohbetten tamamen kaybolacak.

Şu an itibariyle, WhatsApp, kullanıcıların süresi dolan medya dosyalarının ekran görüntülerini almasını engelleyecek gibi görünmüyor, ancak bu gelecekte değişebilir.

Ayrıca, gönderilen medya dosyalarının kullanıcı tarafından belirlenen bir süre sonra silinmesi için zamanlayıcı işlevi de şimdilik mevcut değil.

Bir diğer önemli yenilikte çoklu cihaz desteği.

Yine WABetaInfo tarafından keşfedilen çoklu cihaz desteği, aslında pek çok kullanıcı tarafından uzun süredir talep ediliyordu.

Bu özellik sayesinde WhatsApp Web, Facebook Portal, WhatsApp Android ve WhatsApp iOS üzerinde aynı anda senkronize bir şekilde hesabınızı kullanabilmeniz mümkün olacak.

İlk hesabın kurulu olduğu platform veya cihazdan çıkış yapmadan diğer bir cihaz veya platformlar üzerinden yazışmaya devam edilebilecek.

Beta aşamasında WhatsApp’ın belirlediği limit 4 cihaz; bu çoğu kullanıcı için yeterli olacaktır.

Özellikle bilgisayarında WhatsApp Web’i aynı anda iki farklı telefonla, örneğin bir iPhone ve bir Android gibi, kullananlar bu yeni özelliğe bayılacaklar.

Çoklu cihaz desteğinin ne zaman devreye gireceğiyse henüz belli değil.

KAYNAK: https://wabetainfo.com/whatsapp-is-in-a-final-stage-of-testing-for-the-multiple-devices-feature/