Turkcell TV+ Ready

Turkcell’den Android İşletim Sistemli 4K Set Üstü Kutu: TV+ ReadyTV+ ile dijital TV platformu da bulunan Turkcell, platformun yaygınlaşmasına destek olacak Android tabanlı TV+ Ready adında bir set üstü kutu piyasa sürdü.

4 çekirdekli 2 GHz’e kadar çıkabilen 64-bit Cortex-A53 işlemciye sahip TV+ Ready isimli ürün 2 GB RAM ve 8 GB saklama kapasitesine sahip.

HDMI çıkışı üzerinden televizyona bağlanan TV+ Ready gücünü mikro USB portuna bağlanan bir adaptörden alıyor.

Turkcell TV+, Youtube ve Google Play Store için kısa yolları barındıran basit bir uzaktan kumandayla cihazı kullanabiliyorsunuz.

TV+ Ready’nin bir diğer özelliği uzaktan kumanda üzerindeki mikrofon ile sesli komutlarla kullanılabilmesi.

Android 9.0 işletim sistemine sahip olması sayesinde Google Play Store üzerinden farklı uygulamaları kurabiliyorsunuz ama cihazın 8 GB saklama kapasitesi bazı büyük uygulamaları kurmak veya indirdiği büyük dosyaları üzerinden barındırmak için küçük.

Cihaz ağa kablosuz olarak bağlanıyor ve Ethernet portu bulunmuyor. 2.4GHz/5.0GHz 802.11 a/b/g/n/ac Wi-Fi yanında Bluetooth 4.2’de mevcut.

Bluetooth ile kulaklık, klavye, fare gibi donanımlara muhtemelen destek sunacaktır.

Turkcell TV+ Ready Ne Kadar?

Turkcell TV+ Ready peşin olarak 799 TL’ye satılıyor.

24 ay taksitle satın almak isterseniz aylık 49.9 TL ödemeler söz konusu; bu da toplam 1197.6 TL demek. Taksitli fiyatı neredeyse %50 daha pahalı.

Turkcell TV+ Ready ve Gizlilik

Henüz kullanıcı sözleşmesini incelememiş olsakta kumanda üzerinde mikrofonun yer alıyor olması cihazın en azından belirli komutları sürekli dinleyebileceğini gösteriyor.

Ayrıca cihazın işletim sistemine gömülü bir takım olası servislerle de belirli metriklerin toplanabilmesi olasılık dahilinde.

Kaynak: https://tvplus.com.tr/ready