Seagate - 1TB Game Drive - Xbox Series X ve S için

Xbox Series X ve S için 1 TB Kapasite Arttırımı Tam 220 USD: Seagate Game DriveMicrosoft’un yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S’in çıkmasına az bir zaman kala, Seagate 1 TB kapasiteye sahip Game Drive PCI Express 4.0 NVME diskini ön siparişe açtı.

A.B.D. Best Buy siteside ön siparişe açılan 1 TB Game Drive, Seagate ve Microsoft işbirliği ile geliştirildi.

Konsollar üzerinde yer alan bir slota geçmişteki bellek kartları gibi takılabilen bu genişletme SSD’leri, Xbox’ların dahili SSD’lerine benzer bir performans sunuyor.

Microsoft’un Xbox Velocity Architecture ismini verdiği ve oyunların çok sayıda G/Ç isteklerini yüksek başarım ve daha düşük gecikmeyle gerçekleştirmesini sağlayan teknolojiyi de destekleyen Seagate Game Drive SSD’ler, USB üzerinden takacağınız harici disklerin, SSD olsalar dahi, çok ötesinde performans sağlıyor.

Ürünün fiyatı A.B.D. için 220 USD olarak belirlenmiş; hemen hemen standart PCI Express 4.0 1 TB kapasiteli SSD’lerle aynı fiyata sahip olduğunun altını çizmek lazım.

Microsoft ya da Seagate ürünün fiyatını suni olarak arttırmamış.

Xbox Series X dahili olarak 1 TB kapasite ile gelirken uygun fiyatlı Xbox Series S ise 500 GB kapasite sunuyor; oyunların artan boyutlarını da düşünerek özellikle Series S kullanıcıları muhtemelen Seagate Game Drive’lara ihtiyaç duyacak gibi gözüküyor.

KAYNAK: https://www.bestbuy.com/site/seagate-1tb-game-drive-for-xbox-series-x-and-series-s-external-custom-pci-express-gen4-x2-nvme-solid-state-drive/6425015.p?skuId=6425015&intl=nosplash