Logitech MX Anywhere 3

Yeni Logitech MX Anywhere 3 Fare ile Zoom Görüşmelerinizi Kontrol Edinİsviçre’de kurulmuş olan dünyanın en büyük bilgisayar çevre ürünleri üreticisi Logitech, MX Anywhere 2s faresini tanıtmasından 3 sene sonra bu modeli bir kaç önemli özellik ekleyerek güncelledi.

Master serisi altında yer alan yeni MX Anywhere 3, PC ve Mac’ler için iki farklı sürüme sahip.

Yeni Logitech MX Anywhere 3 Kablosuz Fare Tanıtım Videosu

Yeni fare önceki model gibi şirketin cam, vb parlak yüzeylerde de hassas şekilde çalışabilen Darkfield sensörüne sahip. Bu açıdan izleme hassasiyetinde bir farklılık sunmuyor.

Bir başka aynı olan özellikte farenin 3 farklı cihazla eşleşebilmesini ve aralarında geçiş yapabilmelerini sağlayan Logitech Flow teknolojisi.

Yenilikler baktığımızda en büyük değişim, MagSpeed kaydırma teknolojisine sahip işlenmiş çelik kaydırma tekeri.

MagSpeed sayesinde 1 saniyede 1000 satır atlayabileceğiniz gibi dilerseniz piksel piksel dahi ilerleyebiliyorsunuz. İki farklı mod, özellikle uzun dökümanlarda ciddi kullanım kolaylığını sunuyor. Free Spin ve Ratchet olarak adlandırılan bu iki mod arasında, kaydırma tekerinin hemen altındaki bir düğme ile hızla değişim yapmak mümkün.

Diğer yenilik farenin performansından ziyade kullanım kolaylığı düşünülerek yapılmış: vadesini dolduran Mikro USB giriş yerine Type C konektöre yer verilmiş.

Yazılım tarafındaysa farenin sol bölümünde yer alan 2 tuşu özelleştirebilmek için bir takım geliştirmeler yapılmış. Soldaki tuşlarla Logitech Options yazılımı sayesinde Zoom, Microsoft Teams gibi popüler video konferans yazılımlarında yayını başlatıp durdurabiliyorsunuz veya dilerseniz mikrofonu kapatıp açabiliyorsunuz.

Ürünün fiziksel özelliklerinde de bazı değişiklikler var. Yeni MX Anywhere 3, 99 gram ağırlığında ve 2s modelinden 7 gram daha hafif. 1-2 mm olacak şekilde diğer ölçülerinde de ufak tefek değişiklikler mevcut.

500 mAh pil kapasitesi ve pil ömrü de değişmemiş; tek şarjla ürün 70 güne kadar çalışabiliyor.

Türkiye’de henüz satışı başlamayan Logitech MX Anywhere 3’ün A.B.D. fiyatı 79.99 USD, MX Anywhere 2s ile aynı.

KAYNAK: https://www.logitech.com/tr-tr/products/mice/mx-anywhere-3.910-005989.html