Android Mesajlara Planlı Mesaj Gönderimi Geliyor

Android’e İstediğin Zaman SMS Gönderebilme Özelliği YoldaGoogle, Android Mesajlar uygulamasında dilediğiniz zaman önceden planlayarak mesaj gönderebilme yeteneğini test etmeye başladı. Yeni özellik şu anda sınırlı kullanıcıyla test ediliyor.

Yeni özellik mesaj gönderme düğmesine uzun süreli bastığınızda karşınıza çıkan seçeneklerle çalışıyor.

Karşınıza çıkacak olan seçenekler iki bölüm halinde; ilk bölümde Google hızlıca planlama yapabilmeniz için bazı önerilerde bulunuyor. İkinci bölüm ise son seçenek olan elle dilediğiniz tarih ve zamanı seçebilmenizi sağlıyor.

Bu yeni özellik sayesinde istediğiniz tarih ve saati girdikten sonra mesajınız belirlediğiniz zamanda otomatik olarak gönderiliyor.

Daha sonra gönderim için ayarladığınız bu mesajlar yanında bir saat ikonu o mesajın planlı gönderim için ayarlandığını belirtiyor. Mesaja tıklayarak içeriğini ve gönderim zamanını dilediğiniz gibi değiştirebiliyor, o an hemen gönderebiliyor veya mesajı tamamen silebiliyorsunuz.

Özellikle doğum günü, yıl dönümleri gibi özel günlerde oldukça faydalı olabilecek bu özellik muhtemelen önümüzdeki günlerde yapılacak bir güncellemeyle beraber Android kullanıcılarının hizmetine sunulacak.