AirPods Pro Servis Programı

Apple Sorunlu AirPods Pro’ları Servis Programı Kapsamında Değişmeye BaşladıTürkiye’de de geçerli olmak üzere Apple sorunlu olan AirPods Pro’ları değişmek üzere yeni bir servis programı başlattı.

Değişim programı kapsamında Apple’ın belirtmiş olduğu şu sorunları yaşayan kullanıcılar kablosuz kulaklıklarını Apple Yetkili Satıcıları veya Apple Yetkili servisleri aracılığıyla değiştirebilecekler.

Apple’ın resmi dökümanında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi sağ ve sol kulaklığın bir arada değişiminin yapılabileceği gibi tek bir kulaklığında değişiminin yapılabilmesi. Yani diyelim ki sadece sol kulakta problem var Apple bu durumda sadece sol kulaklığın değişimini gerçekleştirecek.

Bir başka önemli noktada randevu alarak ya Apple Store ya da Apple Yetkili Servisleri araclığıyla değişimin yapılması. Yani Apple Store’lara randevusuz gidildiği takdirde değişim yaptıramayabilirsiniz.

Pandemiyi de düşünerek randevu alarak ilerlemek en sağlıklısı olacaktır.

AirPods’ların Değişimi Hangi Durumlarda Yapılıyor?

Apple’ın resmi dökümanına göre şu durumlar olduğu takdirde kulaklıklar yapılacak incelemenin sonucuna göre değiştirilebilecek:

  • Özellikle yüksek sesin olduğu ortamlarda egzersiz veya telefon görüşmesi yaparken meydana gelen artan bir gürültü ve statik olduğunda
  • Aktif Gürültü Azaltma’nın düzgün çalışmadığı örneğin bas seslerin az çıktığı ve düzgün şekilde bastırılamayan gürültü olduğunda örneğin uçakta veya kalabalık dış ortamlarda

Şu anda Apple Store Türkiye’de 2499 TL’den satılan ve pahalı bir ürün olan kablosuz Apple AirPods Pro kulaklıklarınızda üstteki sorunlardan birisi olduğunu düşünüyorsanız randevu alarak değişim için başvurmanız sağlıklı olacaktır.

Değişim programı ürün satın alındıktan sonraki 2 yıl olan resmi garanti süresi boyunca geçerli olacak.

KAYNAK: https://support.apple.com/tr-tr/airpods-pro-service-program-sound-issues