Xbox Series X

Microsoft Xbox Series S: Uygun Fiyatlı Yeni Oyun Konsolunun Reklam VideosuTwitter kullanıcısı WalkingCat, Microsoft’un uygun fiyatlı yeni konsolu Xbox Series X’in videosunu firmaya fırsat tanımadan hesabında paylaştı.

Bir kaç ay önce satıştan kaldırılan Xbox One S All-Digital Edition’ın yerini alacak olan bu model optik sürücü barındırmıyor ve tamamen dijital.

Aynı zamanda bugüne kadar üretilen en ufak boyuta sahip Xbox oyun konsolu. Sızan dedikodulara göre Xbox Series X’in ölçüleri şunlar: 15.1cm x 15.1cm x 30.1cm, toplam hacim 6.86 Litre, ağırlığıysa 4.45kg.

Modern oyunların devasa boyutlarını düşünerek düşük denebilecek 512GB kapasiteli özel SSD saklama kapasiteli bu yeni model, ağabeyi diyebileceğimiz Series X’te yer alan ve oyunları, bölümleri çok daha hızlı yükleyebilmeye olanak sağlayan Xbox Velocity özelliğine sahip.

Quad HD yani 1440p çözünürlükte 120 fps’ye kadar kare hızında oyun oynama olanağı sunan ürün DirectX Raytracing, değişken tazeleme hızı (VRR) ve değişken çizim hızı (VRS) gibi yeni nesil teknolojilerin tamamını destekliyor. Bu açıdan Xbox Series X’i pahalı bulanlar ve Full HD TV’leri olanlar için mantıklı bir seçenek olabilir.

10 Kasım tarihinden XboX Series X ile beraber resmi olarak tanıtılacak ürünün A.B.D. satış fiyatının 299 USD olacağı tahmin ediliyor.