Ubisoft Connect

Uplay, Ubisoft Connect’e Dönüşüyor



Ubisoft , oyunlarında “tüm Ubisoft oyun içi hizmetleri, etkinlikleri ve tüm platformlardaki topluluklar için yeni evrensel ev” olarak tanımladığı yepyeni bir hizmet olan Ubisoft Connect’i duyurdu.

Ubisoft Connect Lansman Videosu – Süre: 1:21

Yeni Ubisoft Connect, şirketin uzun yıllardır kullandığı Uplay, Ubisoft Club gibi servisleri tek bir çatı altında birleştirecek ve 29 Ekim’de hizmete girecek.

Ubisoft Connect, Uplay gibi tamamen ücretsiz olacak ve PC dışında Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, iOS, Android ve Stadia gibi platformlarda da yer alacak.

Bu sayede platformlar arası oyun desteği de mümkün olacak; yani Xbox üzerinde başladığınız bir oyunu bilgisayarınızda ilerlemeniz ve ardından Stadia üzerinde bitirebilme şansınız olacak.

Ubisoft Connect yepyeni bir arayüzle gelecek. Oyuncular, oyun istatistiklerine ve oyun tarzlarına bağlı olarak kişiselleştirilmiş ipuçları alabilirken, platformlar arası arkadaş listeleri ve etkinlik yayınları gibi sosyal özelliklere kolayca erişebilecekler.

Ubisoft Club’ın özellikleri de Ubisoft Connect’e entegre edilecek. Ödüllerin yanı sıra Ubisoft Store indirimleri sağlayan oyun içi görevleri de sunulacak.

Bu arada sistem ağırlık yeni oyunları hedeflediğinden eski oyunları ve bunların oyuncularını geçişte memnun etmek amaçlı bir parmak bal çalınması da ihmal edilmemiş: eski Ubisoft oyunları için 1.000’den fazla ödül artık tamamen ücretsiz hale getirilmiş.

29 Ekim tarihinde hizmete girecek ve mevcut masaüstü ile diğer uygulamaları güncellenerek Ubisoft Connect’e dönüştürülecek bu yeni hizmetle ilgili detaylara Türkçe olarak aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

KAYNAK: https://ubisoftconnect.com/tr-TR/faq/